V Novom roku bezpečne v CP


Žiakom skončili zimné prázdniny a opäť začal kolobeh bežných školských povinností. Preto ich počas pracovných dní opäť stretávame pri školách a s tým súvisí aj opatrnosť vodičov pri jazde po cestách v blízkosti školských zariadení. Netýka sa to však len vodičov. Rovnako pripomíname povinnosti v cestnej premávke aj chodcom, ktorí by hlavne v tomto type počasia mali byť obzvlášť opatrní.
Dážď, hmla, znížená viditeľnosť a šmykľavá vozovka sú dôvodmi, prečo by chodci mali používať hlavne priechody pre chodcov, reflexné prvky na oblečení a hlavne dodržiavať očný kontakt s vodičom prichádzajúceho vozidla. Neoplatí sa iba dúfať, že "on ma predsa musí vidieť" a vstúpiť na cestu priamo pred rútiace sa auto, ktorého vodič riadne nevidí pred seba alebo sa dôkladne nevenuje jazde.
Vodiči by si tak mali po prázdninách opäť zvyknúť na zvlášť ohrozených chodcov, ako sú deti alebo seniori, kde môžu predvídať, že môže vzniknúť riziková situácia.
Pomáhať budú aj príslušníci MsP Prievidza, ktorí po prázdninách opäť v ranných hodinách asistujú pri vybraných školách a dohliadajú na bezpečnú cestu detí do školských zariadení.

P.S. Aj Vy ste dostali od mestských policajtov reflexné prvky? Je ten správny čas ich nosiť pri sebe a použiť v prípade, kedy potrebujete byť videní!


+ Zverejnené : 09.01.2023/správy - január 2023/